Գազայում Իսրայելի հարվածներից զոհերի թիվը հասել է 74-ի
Գազայի հատվածում Իսրայելի կողմից հինգշաբթի հասցված հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը գերազանցել է 70-ը, որոնցից գրեթե 60-ը զոհվել են Խան Յունիս քաղաքի վրա հասցված հարվածների ժամանակ, հաղորդում է «Al-Jazeera»-ն՝ հղում անելով պաղեստինյան առողջապահական մարմինների աղբյուրներին։
«Խան Յունիսի վրա հինգշաբթի առավոտից ի վեր Իսրայելի կողմից հասցված հարվածների արդյունքում զոհվել է 57 մարդ», - հայտնել են աղբյուրները։ Ավելի վաղ բժիշկները հայտնել էին 20-ից ավելի մահվան դեպքի մասին։
Աղբյուրների տվյալներով՝ հինգշաբթի Գազայի հատվածի տարբեր շրջաններում տեղի ունեցած հարվածների զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 74-ի։
Ավելի վաղ «Al-Jazeera»-ն հայտնել էր, որ ռմբակոծվել են նաև Գազա, Ջաբալիա և Դեյր ալ-Բալահ քաղաքներում գտնվող թիրախները։ Ռաֆահ քաղաքը ենթարկվել է հրետանային ռմբակոծության։