«Զելեսկին խղճուկ մարդ է՝ պահանջելու, որ Պուտինը Թուրքիա գա»․ Լավրով
Զելենսկին խղճուկ մարդ է՝ պահանջելու, որ Պուտինը Թուրքիա գա։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳ նախարարար Սերգեյ Լավրովը։
«Նախ Զելենսկին ինչ-որ հայտարարություններ էր անում, թե պահանջում է, որ Պուտինն անձամբ Թուրքիա գա․․․ Խղճուկ մարդ, դա հայտնի է բոլորին, բացի իրենից և նրանցից, ում ձեռքում նա խամաճիկ է հանդիսանում։ Հետո հավանաբար նրա ավագ ընկերները բացատրեցին, որ նման պահվածքը հիմարություն է, և բանակցություններ են անհրաժեշտ», ասել է Լավրովը։
Հիշեցնենք՝ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել էր, որ Թուրքիայում բանակացություններին կմասնակցի միայն այն դեպքում, եթե Պուտինն անձամբ ներկայանա բանակցություններին։
Հիշեցնենք նաև, որ Ստամբուլում ՌԴ պատվիրակությունը գլխավորում է ՌԴ նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկին։