«Ստամբուլում իրար կհաջորդեն եռակողմ հանդիպումներ»․ Թուրքիայի ԱԳՆ
Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և Թուրքիայի ներկայացուցիչների եռակողմ հանդիպումը նախատեսված է Ստամբուլում ժամը 12:30-ին (Երևանի ժամանակով՝ 13։30), ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության աղբյուրը։
«Թուրքիա-Ռուսաստան-Ուկրաինա ձևաչափով եռակողմ հանդիպումը կսկսվի Մոսկվայի ժամանակով ժամը 12:30-ին՝ Դոլմաբահչեում գտնվող Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմի աշխատանքային գրասենյակում», - ասել է գործակալության աղբյուրը՝ հավելելով, որ մինչ այդ՝ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 10:45-ին, պետք է տեղի ունենա Թուրքիայի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաիանայի պատվիրակությունների հանդիպումը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ռուսական պատվիրակությունը Ստամբուլում բանակցությունների համար ուկրաինական կողմի ժամանմանը կսպասի Մոսկվայի ժամանակով ժամը 10:00-ից սկսած։