"Trilateral meetings will follow one another in Istanbul" - Turkish Foreign Ministry
The trilateral meeting of representatives of Russia, Ukraine and Turkey is scheduled for 12:30 in Istanbul (13:30 Yerevan time), a source in the Turkish Foreign Ministry told RIA Novosti.
“The trilateral meeting in the Turkey-Russia-Ukraine format will begin at 12:30 Moscow time at the working office of the Turkish Presidential Administration in Dolmabahce,” the agency’s source said, adding that before that, at 10:45 Moscow time, a meeting of the delegations of Turkey, the United States and Ukraine is scheduled to take place.
Earlier, it was reported that the Russian delegation would await the arrival of the Ukrainian side for negotiations in Istanbul from 10:00 Moscow time.