«Գազայի հատվածում վերջին օրվա ընթացքում 81 մարդ է զոհվել»․ #AlJazeera
Գազայի հատվածի տարբեր շրջաններին Իսրայելի հասցրած հարվածների հետևանքով վերջին 24 ժամվա ընթացքում զոհվել է առնվազն 81 մարդ։ Այս մասին հայտնել է կատարական «Al Jazeera» հեռուստաալիքը։
Ըստ աղբյուրի՝ զոհերի ընդհանուր թվից 53-ը Գազա քաղաքի ռմբակոծության հետևանքով են եղել։ Իսրայելական բանակը շարունակում է հրետակոծել և հարվածներ հասցնել նաև պաղեստինյան անկլավի հարավում գտնվող Խան Յունիս քաղաքին։
Մարտի 18-ին Իսրայելի բանակը վերսկսել էր ռազմական գործողությունները Գազայի հատվածում՝ խախտելով հունվարին հաստատված հրադադարը։