Ուկրաինայում սպանվել է ՈՒԱԾ գնդապետի սպանության մեջ կասկածվող երկու ադրբեջացի
Ուկրաինայում ձերբակալության ժամանակ սպանվել են Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության գնդապետ Իվան Վորոնիչի սպանության մեջ կասկածվող երկու Ադրբեջանի քաղաքացիներ, հայտնել է Censor.NET կայքի գլխավոր խմբագիր Յուրի Բուտուսովը։
«Գնդապետ Իվան Վորոնիչի սպանության որոշ հանգամանքներ ներկայումս հայտնի են։ Պարզվել է հանցագործների ինքնությունը՝ Գուլալիզադա Խագանի և Նարմին Գուլիևա։ Երկուսն էլ ունեն ադրբեջանական անձնագրեր... Նրանք ոչնչացվել են դիմադրելու և փախչելու փորձի ժամանակ», - գրել է Բուտուսովը՝ Facebook-ի իր էջում։
Գնդապետը սպանվել էր Կիևում՝ 2025 թվականի հուլիսի10-ին։ Ուկրաինական լրատվամիջոցների հաղորդագրությունների համաձայն, Վորոնիչը 2014 թվականից մասնակցել է Ռուսաստանի դեմ գործողություններին և ղեկավարել դիվերսիոն գործունեություն իրականացնելու համար պատասխանատու ստորաբաժանումը։