Զելենսկին ստորագրել է հակակոռուպցիոն մարմինների անկախությունը վերականգնող օրենքը
Վլադիմիր Զելենսկին ստորագրել է Ուկրաինայի ազգային հակակոռուպցիոն բյուրոյի և կոռուպցիայի դեմ պայքարի մասնագիտացված դատախազության անկախությունը վերականգնող օրենքը։
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր խորհրդարանականներին իմ օրինագիծն ընդունելու համար, որն այժմ օրենք է։ Ես հենց նոր ստորագրեցի փաստաթուղթը, տեքստն անմիջապես կհրապարակվի», - ասել է Զելենսկին իր Telegram ալիքում հրապարակված տեսաուղերձում։
Հիշեցնենք՝ Կիևում և Ուկրաինայի մի շարք այլ քաղաքներում բողոքի ցույցեր էին ընթանում հակակոռուպցիոն մարմինների լիազորությունների կրճատման դեմ։