Ղրղզստանում լեռնագնացուհի Նագովիցինային անհետ կորած են ճանաչել
Ղրղզստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը պաշտոնապես անհետ կորած է ճանաչել ռուս լեռնագնացուհի Նատալյա Նագովիցինային, որը ոտքի կոտրվածքի պատճառով չէր կարողանում շարժվել և օգոստոսի 12-ից գտնվում էր Պոբեդա լեռնագագաթին՝ մոտ 7200 մ բարձրության վրա։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է գերատեսչության մամուլի քարտուղար Ադիլ Չարիգովը։
«Այո, նա անհետ կորած է ճանաչվել, քանի որ ոչ ոք պաշտոնապես չի կարող հաստատել նրա կյանքը կամ մահը», - ասել է Չարիգովը։
Նախօրեին Ղրղզստանի ներքին գործերի նախարարությունը ՏԱՍՍ-ին հայտնել էր, որ քրեական գործ կհարուցվի Նագովիցինայի վերելքը կազմակերպած «Ակ-Սայ Թրևել» տուրիստական ​​գործակալության դեմ։ Գործակալությունն ինքն է ակնարկել նրա մահվան մասին՝ ցավակցություն հայտնելով նրա ընտանիքին և խոստովանելով, որ լեռնագնացին փրկել հնարավոր չէ։