Թեհրանը նախատեսում է մի շարք «անակնկալներ»
Իրանի իշխանություններն առաջիկա օրերին քայլեր են նախապատրաստում, որոնք կարող են լուրջ հետևանքներ ունենալ Միացյալ Նահանգների հետ հակամարտության համար, հաղորդում է Tasnim-ը՝ հղում անելով աղբյուրին։
Գործակալության տվյալներով՝ Թեհրանը նախատեսում է իրականացնել մի շարք «անակնկալներ», որոնք կարող են ազդել իրադարձությունների ընթացքի վրա։ Աղբյուրը նաև խորհուրդ է տվել ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ ուշադիր հետևել զարգացումներին, մասնավորապես՝ ռազմաօդային ուժերին, ֆոնդային շուկային և նավթի գների դինամիկային։ Թրամփը նախկինում հայտարարել էր, որ հրամայել է դադարեցնել Իրանի էներգետիկ ենթակառուցվածքների վրա հարվածները և վերջին օրերին տեղի ունեցած բանակցությունները որակել է «դրական և արդյունավետ»՝ նշելով, որ երկխոսությունը կարող է շարունակվել մեկ շաբաթվա ընթացքում։
Միևնույն ժամանակ, Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է, որ Վաշինգթոնի հետ ուղիղ բանակցություններ չի վարել, չնայած հաստատել է միջնորդների միջոցով ազդանշաններ ստանալը հակամարտությունը դիվանագիտական ​​ճանապարհով լուծելու ԱՄՆ-ի պատրաստակամության վերաբերյալ: