«Ասպետի կյանքով ապրած Արամ Մանուկյանի կերտած հայրենիքում տեղ չունի կոռումպացված ու ծախու պաշտոնյան». Ն. Փաշինյան
![]() 763 Երեքշաբթի, 28 մայիսի, 2019 թ., 10:40 «Հայ ժողովուրդը կենսունակ ժողովուրդ է, ապրելու ժողովուրդ է, ու նրա պատմությանը վերջակետ դնելու ցանկացած փորձ դատապարտված է ձախողման: Աա է ամենակարևոր պատճառը, որ ամեն տարի այս օրը հավաքվում ենք այստեղ, գալիս ենք ասելու, որ գիտակցում ենք պատմական պատասխանատվությունը մեր հերոսների առաջ, նաև բարձրաձայնելու, որ հերոսների արյունն իզուր չի հեղվել»,- Սարդարապատում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով մասնակցում է Առաջին Հանրապետության հիմնադրման տոնական միջոցառմանը: «Հանգչեք խաղաղությամբ՝ Սարդարապատի, Բաշ Աարանի, Ղարաքիլիսայի հերոսամարտը կերտած նահատակներ, հրամանատարներ, պետական այրեր: Ձեր սխրանքներով են ոգեկոչվել արցախյան ազատամարտի ու ապրիլյան պատերազմի հերոսները: Ձեր սխրանքներով են ոգևորված դասախոսներն ու ուսուցիչները, մարզիկներն ու գիտնականները, ՀՀ ազատ ու հպարտ քաղաքացին: Ասպետի կյանքով ապրած Արամ Մանուկյանի կերտած հայրենիքում տեղ չունի կոռումպացված ու ծախու պաշտոնյան: Յուրաքանչյուր այդպիսի պաշտոնյա դավաճանում է Սարդարապատի հերոսներին»,- շարունակեց Փաշինյանը: |