Ուրբաթ, 19 հունիսի, 2026 թ., 13:35
Վրաստանի շրջակա միջավայրի պահպանության և գյուղատնտեսության նախարարությունը հերքել է տեղեկությունն այն մասին, թե հայկական արտադրանքը Վրաստանի տարածքով վերաարտահանվում է Ռուսաստան՝ այլ երկրների ապրանքների անվան տակ, հաղորդում է Business Грузия-ն։
Գերատեսչությունից հայտնել են, որ նման հաղորդագրություններ են հայտնվել հայկական մի շարք լրատվամիջոցներում, ըստ որոնց հայկական ելակը Վրաստանի տարածքով Ռուսաստան է մատակարարվում թուրքական արտադրանքի անվան տակ։
«Այդ տեղեկատվությունը ոչ միայն չի համապատասխանում իրականությանը, այլև ստվեր է գցում մեր երկրների միջև տնտեսական հարաբերությունների վրա»,- ասվում է գերատեսչության հայտարարության մեջ։