Երկուշաբթի, 27 ապրիլի, 2020 թ., 10:30
Աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսի 2․804 մլն դեպք, մահացել է 193.7 հազար մարդ՝ համաձայն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տվյալների։ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի հետազոտական կենտրոնների տվյալներով՝ աշխարհում վարակվածների թիվը գերազանցել է 2․97 մլն-ը, մահացել է 206.5 հազար մարդ, գրում է РБК-ն։
Հաստատված դեպքերի թվով առաջատարը, ըստ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալների, շարունակում է մնալ Միացյալ Նահանգները (965 հազար): Երկրորդ տեղում Իսպանիան է (226 հազար), Իտալիան 3-րդ տեղում է (197 հազար), Ֆրանսիան՝ 4-րդ (162 հազար), Գերմանիան՝ 5-րդ (157 հազար)։