Չորեքշաբթի, 29 ապրիլի, 2020 թ., 10:10
Աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսի 2․878 մլն դեպք, մահացել է 2.954 հազար մարդ՝ համաձայն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տվյալների։ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի հետազոտական կենտրոնների տվյալներով՝ աշխարհում վարակվածների թիվը գերազանցել է 3․116 մլն-ը, մահացել է 217 հազար մարդ, գրում է РБК-ն։
Հաստատված դեպքերի թվով առաջատարը, ըստ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալների, շարունակում է մնալ Միացյալ Նահանգները (գերազանցել է 1 միլիոնը): Երկրորդ տեղում Իսպանիան է (232.1 հազար), Իտալիան 3-րդ տեղում է (201.5 հազար), Ֆրանսիան՝ 4-րդ (169 հազար), Մեծ Բրիտանիան՝ 5-րդ (162.3 հազար)։