Ռուսաստանում մեկ օրում գրանցվել է վարակի 9 974 նոր դեպք
Վերջին մեկ օրում Ռուսաստանի 83 շրջաններում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակվածության 9 974 նոր դեպք (+4․1%)։ Հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել է 252 245-ի։ Մոսկվայում կորոնավիրուսային վարակի դեպքերի թիվն ավելացել է 4 712-ով(+3․7%)՝ հասնելով 130 716-ի․ նոր դեպքեր են հայտնաբերվել նաև Մերձմոսկվայում՝ 918 դեպք, Սանկտ Պետերբուրգում՝ 460 դեպք, Նիժնի Նովգորոդի շրջանում՝ 238 դեպք, Իվանովսկի մարզում՝ 102 դեպք, Տուլայի մարզում՝ 89 դեպք և Դաղստանում՝ 98 դեպք: Ըստ շտաբի տվյալների՝ ապաքինվածների ցուցանիշը նախօրեին ավելացել է 5 527-ով, ընդհանուր՝ 53 530։ Ապաքինվածները կազմում եմ վարակակիրների 21%-ը։
Նախօրեին մահացել է 93 մարդ, ընդհանուր՝ 2 305։ Նոր դեպքերի 40,6%-ի մոտ (4 049 մարդ) չի եղել հիվանդության ախտանիշները։