Երկուշաբթի, 18 մայիսի, 2020 թ., 09:55
Աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսի 4․525 մլն դեպք, մահացել է 307 հազար մարդ՝ համաձայն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տվյալների։ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի հետազոտական կենտրոնների տվյալներով (Johns Hopkins CSSE)՝ աշխարհում վարակվածների թիվը գերազանցել է 4․7 մլն-ը, մահացել է 315 հազար մարդ, գրում է РБК-ն։
Հաստատված դեպքերի թվով առաջատարը, ըստ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալների, շարունակում է մնալ Միացյալ Նահանգները՝ 1.48 մլն մարդ: Երկրորդ տեղում Ռուսաստանն է՝ (281 հազար), Մեծ Բրիտանիան՝ 3-րդ տեղում է (244 հազար), Բրազիլիան՝ 4-րդ (241 հազար), Իսպանիան՝ 5-րդ (230 հազար)։