Բելառուսում արդեն երրորդ օրն է, ինչ ինտերնետի հասանելիության հետ կապված խնդիրներ կան
Բելառուսում արդեն երրորդ օրն է, ինչ համացանցի օգտատերերը բողոքում են բոլոր հիմնական սոցիալական ցանցերի, մեսենջերների և որոնման համակարգերի հասանելիության գրեթե լիակատար բացակայությունից, գրում է Onliner-ը։
Բացի այդ, այլ երկրների օգտատերերը չեն կարող կայքեր մուք գործել, որոնք ունենք by բելառուսական դոմենը։ Պաշտոնյաները պատճառն անվանում են կիբերհարձակումները, սակայն իրավապաշտպան կազմակերպությունները բացահայտ նշում են, որ դա իշխանությունների ձեռքի գործն է։
Սոցցանցերից և մեսենջերներից բացի, առաջինն անհասանելի էին դարձել բելառուսական խոշորագույն լրատվամիջոցները՝ Наша Нива-ն (Nn.by), Тут Бай-ը (Tut.by) և AFN (Afn.by) կայքերը։