«Ով Ադրբեջանի կառավարության հետ կոալիցիա կազմի, ով՝ ում մեղադրի». Ռուբեն Ռուբինյան
![]() 600 Հինգշաբթի, 09 փետրվարի, 2023 թ., 13:24 ԱԺ հերթական նիստի ընթացքում ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն արձագանքեց ընդդիմադիրների կողմից հնչող այն մեղադրանքներին, ըստ որի՝ ՔՊ-ն սպասարկում է Թուրքիայի և Ադրբեջանի շահերը. «Որպես ՀՅԴ պատմության սիրահար՝ չեմ կարող չտրվել գայթակղությանը. 1919 թվականին, երբ արդեն կար հակամարտություն հայկական և ադրբեջանական առաջին հանրապետությունների միջև, Մուսավաթական Ադրբեջանի կառավարության 2 հայ դաշնակցական անդամ կար, բացի դրանից՝ նաև խորհրդարանում կային հայ պատգամավորներ, և շատ հետաքրքիր է՝ դաշնակցական նախարարները Ադրբեջանի կառավարության նիստերին գնո՞ւմ էին կամ պատգամավորները խորհրդարանի նիստերին գնո՞ւմ էին, թե՞ բոյկոտում էին: Ու ընդհանրապես, ով Ադրբեջանի կառավարության հետ կոալիցիա կազմի, ով՝ ում մեղադրի ադրբեջանամետության կամ թուրքամետության մեջ»,- ասաց Ռուբինյանը: |