«Ավդեևկայում ռուսների դ*երից ցանկապատեր են առաջացել». Զելենսկի
Ռուսաստանը հարյուրավոր զինվորների է նետում «մսաղացային գրոհների» Դոնեցկի շրջանի Ավդեևկա քաղաքում։ Կան «ցանկապատեր»՝ պատրաստված ռուսների մարմիններից։ Այս մասին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է գերմանական ARD հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում։
Ըստ նրա, պատերազմի առաջին իսկ տարվանից Ռուսաստանը «մաթեմատիկա չի արել», այլ պարզապես «դաշտ է նետել» մարդկանց, էական չէ, թե քանի զինվորական կզոհի պատերազմում։
«Մարդկանց ընկալում են՝ որպես միս: Նրանց չի հետաքրքրում՝ միլիոն, երկու, երեք, քանիսը կմահանան: Այժմ մենք ունենք, օրինակ, Ավդեևկա. դուք պարզապես չեք կարող պատկերացնել: Պատնեշներ են առաջացել, իրենց ժողովրդի ցանկապատերը։ Նրանց մեղքով։ Մարդիկ ուղղակի ռազմի դաշտում իրար վրա պառկած են։ Սրանք արդեն դիակների ցանկապատեր են, նույնիսկ չեն էլ տանում»,- ասել է Զելենսկին։