Քադիրովի 20-ամյա որդին նշանակվել է Չեչնիայի փոխվարչապետ
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Քադիրովը հայտարարել է, որ իր 20-ամյա որդուն՝ Ախմատին, նշանակել է Չեչնիայի ։ Ռուսական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ նա նաև կպահպանի Չեչնիայի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի նախարարի պաշտոնը։
Չեչնիայի փոխվարչապետի պաշտոնակատ Ախմեդ Դուդաևը նշանակվել է ազգային քաղաքականության, արտաքին հարաբերությունների, մամուլի և տեղեկատվության տարածաշրջանային նախարար:
Քադիրովը նշել է, որ երկու նշանակվածներն էլ «ունեն մեծ կառավարչական փորձ, մի շարք բացառիկ մասնագիտական որակներ, աշխատանքին համակարգված մոտեցում և պատասխանատվության բարձր աստիճան», «խորը գիտելիքներ ունեն իրենց համապատասխան ոլորտների վերաբերյալ և արդեն զգալի ներդրում են ունեցել հանրապետության զարգացման գործում»։