Սլովակիայի վարչապետը գիշերային հերթափոխով որպես բեռնակիր է աշխատել
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն Աշխատանքի օրվա կապակցությամբ գիշերային հերթափոխով աշխատել է որպես բեռնակիր Բանովցե նադ Բեբրավոու քաղաքի հացաբուլկեղենի արտադրամասում, հաղորդում է Plus Jeden Den-ը։
«Ես ուրախ եմ աշխատել որպես առաքիչի օգնական, քանի որ մենք, հավանաբար, հացաբուլկեղեն կառաքենք Տրենչինի շրջանի տարբեր վայրեր։ Եթե մենք ամեն ինչ բաժանենք, վարորդի համար, որի հետ ես ճանապարհ կգնամ, մի փոքր ավելի հեշտ կլինի»,- ասել է նա։
Իր խոսքում վարչապետը հարգանք է հայտնել այն մարդկանց նկատմամբ, ովքեր պետական տոների ժամանակ գիշերային հերթափոխով են աշխատում։ Նա նշել է, որ գիշերային աշխատանքի համար որևէ վարձատրություն չի ստանա։