«500 գերու անուն ենք ուղարկել Կիևին, բայց նրանք չեն պատրաստվում փոխանակման». Պուտին
Մայիսի 5-ին Ռուսաստանն Ուկրաինային ներկայացրեց գերիների փոխանակման առաջարկ և Կիևին ուղարկեց Ռուսաստանում տեղակայված 500 ուկրաինացի զինծառայողների ցուցակ, ասել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
Նախագահը նշել է, որ Կիևն սկզբում ասել է, որ անհրաժեշտ է ավելի մանրամասն ուսումնասիրել հարցը՝ հնարավոր է՝ փոխանակելով ոչ թե բոլոր 500 գերիներին, այլ հնարավոր է՝ միայն 200-ին։
«Եվ հետո նրանք ամբողջությամբ անհետացան ռադարներից և բացահայտ ասացին, որ պատրաստ չեն այս փոխանակմանը։ Նրանք դա չեն ուզում», - ընդգծել է Պուտինը։