Արայիկ Հարությունյանը` ՀԱՕԿ նախագա՞հ
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, հուլիսի 20-ին Արայիկ Հարությունյանը վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից ազատման դիմում է գրել: Տարածվում են լուրեր, թե նա շուտով կնշանակվի ՀԱՕԿ (Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտե) նախագահ:
Հիշեցնենք՝ Արայիկ Հարությունյանը դեռ ապրիլին ասել էր, որ Գագիկ Ծառուկյանը շուտով կդառնա 70 տարեկան ու իրավունք չունի հավակնելու կոմիտեի նախագահի պաշտոնին։ Ավելին, Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած Ծանրամարտի ֆեդերացիան դիմել էր դատարան՝ Ծառուկյանի լիազորությունները դադարեցնելու համար։