Ռուսաստանցիները հայկական «թավշյա» հեղափոխությունը տարվա կարևորագույն իրադարձություններից մեկն են համարել
Երկուշաբթի, 24 դեկտեմբերի, 2018 թ., 14:25
Ռուսաստանի բնակիչները Հայաստանում տեղի ունեցած «թավշյա» հեղափոխությունն անցնող տարվա համաշխարհային կարևորագույն իրադարձություններից մեկն են համարել:
РБК-ի փոխանցմամբ՝ «նշված ո՞ր իրադարձությունն եք 2018թ. կարևորագույն իրադարձություն համարում» հարցին հարցվածների 3%-ը նշել է հայկական «թավշյա» հեղափոխությունը:
Առանցքային իրադարձությունների ցուցակը գլխավորել է Ղրիմի կամրջի բացումը (այդ տարբերակն ընտրել է հարցվածների 47%-ը), կենսաթոշակային բարեփոխումը (46%), նախագահական ընտրությունները (37%), Ռուսաստանում ֆուտբոլի առաջնության անցկացումը (36%), Կեմերովոյի առտևրի կենտրոնի հրդեհը (34%) և այլ իրադարձություններ: