«Վրաստանի ադրբեջանցիները պետք է տիրապետեն պետական լեզվին». Զուրաբիշվիլի
«Վրաստանի լիարժեք քաղաքացի լինելու համար, այստեղ ապրող վրացիները պետք է տիրապետեն պետական լեզվին». այս մասին Report.az-ի հաղորդմամբ ասել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին:
Զուրաբիշվիլիի խոսքով, վրացերենը պետք է լինի ինտեգրման հիմնատարրը և ազգային փոքրամասնությունների համար հանդես գա այնպիսի կարգավիճակում, ինչպիսին իրենց ազգային լեզուն է:
«Վրաստանը հանդուրժող երկիր է և այստեղ պաշտպանվում են ազգային փոքրամասնությունների ավանդույթները, մշակույթն ու լեզուն: Ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները պետք է լինեն ոչ միայն իրենց բնակավայրերի, այլև ամբողջ Վրաստանի լիարժեք քաղաքացի»,- ասել է Վրաստանի նախագահը: