«Հրազենային վնասվածքը եղել է քունքի շրջանում». Արթուր Մելիքյանը մանրամասներ է հայտնում դեպքի վայրից
![]() 629 Ուրբաթ, 17 հունվարի, 2020 թ., 19:15 Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արթուր Մելիքյանը քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում հաղորդեց Գեորգի Կուտոյանի սպանության վայրում կատարվող աշխատանքներից որոշ մանրամասներ. «Հայտնաբերվել է օրինական պարգևատրման կարգով իրեն նվիրված զենքը: Կան բազմաթիվ պարկուճներ, պատերին՝ վնասվածքներ: Դեպքի վայրում կնոջ և հոր մասնակցությամբ գործողություններ են կատարվում, այս պահին էլ դրանք շարունակվում են: Հարուցվել է քրեական գործ 110-րդ հոդվածի առաջին հոդվածով: Խնդրում եմ հոդվածին առերևույթ չխաբվել: Բազմաթիվ վարկածներ են առաջ քաշվելու՝ կարող է լինել սպանություն, կամ սպանություն՝ քողարկված ինքնասպանությունով: Կլինեն բազմաթիվ վարկածներ: Քրեական գործը հարուցվել է այս պահին ձեռքի տակ եղած փաստերի հիման վրա: Տեսանկարահանող սարքերի ձայնագրություններն արդեն առգրավվել են: Հրազենային վնասվածք ունի քունքի շրջանում: Վաղը դատաբժշկական փորձագետներն ավելի ստույգ կպարզեն վնասվածքի տեսակը: Հայտնաբերվել են 4 տասնյակից ավելի պարկուճներ, փամփուշտներ: Քննչական կոմիտեում չկա որևէ գործ, որով Գեորգի Կուտոյանն անցնելուց լիներ որպես վկա, կամ մեղադրյալ, կամ մեղադրող: Աշխատանքները դեռ շարունակվում են, դեռ երկար կշարունակվեն: Առաջիկայում որևէ այլ տեղեկատվություն հայտնել չենք կարող»: |