Ջերմում է միայն թոքաբորբով հիվանդը, մնացած 7-ը գանգատներ չունեն. ԱՆ
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել. «Նոր կորոնավիրուսային վարակի համաճարակային իրավիճակը
Մարտի 13-ի՝ ժամը 14։00-ի դրությամբ Հայաստանում իրականացվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 292 հետազոտություն՝ 8 դրական արդյունքով, որից 2-ը հաստատվել է քիչ առաջ: Պացիենտները հոսպիտալացված են ինֆեկցիոն հիվանդանոցում: Ջերմում է միայն թոքաբորբով հիվանդը, մնացած 7-ը գանգատներ չունեն: Վերջին 4 դեպքը փոխկապակցված է հաստատված նոր կորոնավիրուսով Էջմիածնի քաղաքացու հետ, որոնք օրեր առաջ մեկուսացվել էին:
Հավելենք, որ մարտի 1-ին կարանտինային գոտի տեղափոխված քաղաքացիների լաբորատոր հետազոտությունները պատրաստ կլինեն մինչև օրվա ավարտ։
Առողջապահության նախարարությունը կոչ է անում՝
✅Խուսափեʹլ շնչառական վարակներով հիվանդների հետ շփումից, անհնարինության դեպքում՝ օգտագործե'լ անհատական պաշտպանիչ միջոցներ (դիմակներ),