Երեքշաբթի, 24 մարտի, 2020 թ., 10:05
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնից տեղեկացնում ենք, որ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը 235 է։
Հիշեցնենք՝ կեսգիշերն անց վարչապետը հայտարարել էր, որ Հայաստանում կորոնավիրուսի դեպքերի թիվն ավելացել է ևս 41-ով՝ հասնելով 235-ի: Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել էր նաև, որ այսօրվանից մեկ շաբաթով կարգելվի բոլոր տեսակի ռեստորանների և սրճարանների, որոշ արտադրամասերի գործունեությունը։
Վարչապետը հայտնել էր, կորոնավիրուսի վարակման դեպք է հայտնաբերվել Կոտայքի մարզի արտադրական ձեռնարկությունում և Երևանի Էրեբունի վարչակն շրջանում գտնվող արտադրական ձեռնարկություններից մեկում:
«Իրավիճակը վերահսկելի է, հանրությունից ակնկալվող նվազագույն պահանջն է՝ մնալ տանը և նպաստել վարակի կանխարգելմանը»,- ասել էր նա։