Ռուսաստանում ստեղծել է #COVID_19-ի աշխտորոշման գերճշգրիտ թեստ. #РБК
Ռոսպոտրեբնադզորի համաճարակաբանության կենտրոնական գիտահետազոտական ինստիտուտը մշակել է կորոնավիրուսի աշխտորոշման գերճշգրիտ թեստ, հայտնում է РБК-ն՝ հղում անելով գործակալության կայքին: Ռոսպոտրեբնադզորը նշել է, որ ախտորոշիչ թեստը հաջողությամբ անցել է կլինիկական փորձարկումները, և մարտի 25-ին գրանցվել է Ռուսաստանի տարածքում օգտագործման համար:
Հայտնի է, որ նոր թեստը բավարարում է զգայունության և առանձնահատկության բոլոր ժամանակակից պահանջները: «Թեստը մեկ հետազոտությամբ թույլ է տալիս հայտնաբերել ոչ միայն SARS-CoV-2-ը, այլև այն տարբերակել SARS-Cov մյուս վարակներից, այդ թվում՝ MERS-Cov-ից»,-մնշում է Ռոսպոտրեբնադզորը: