Հնդկաստանում կորոնավիրուսի դեպքերի թիվը գերազանցել է 500 հազարը
Համաձայն Հնդկաստանի առողջապահության և ընտանեկան բարեկեցության նախարարության տվյալների՝ նախօրեին հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակման 18,5 հազար նոր դեպք։ Երկրում վարակակիրների ընդհանուր թիվը գերազանցել է կես միլիոնը և այժմ կազմում է 508 953 մարդ, գրում է РИА Новости գործակալությունը:
Հնդկաստանում հիվանդությունից բուժվում է 197 387, ապաքինվել է 295 880 (մեկ օրում՝ 10 244), մահացել՝ 15 685 մարդ (մեկ օրում՝ 384)։
Ջոնս Հոփքինս համալսարանի հաշվարկներով՝ Հնդկաստանն աշխարհում վարակակիրների թվով զբաղեցնում է չորրորդ հորիզոնականը՝ զիջելով միայն ԱՄՆ-ին, Ռուսաստանին և Բրազիլիային։