Ադրբեջանցիների վանդալիզմը դատապարտել են Քալիֆորնիայի նահանգապետը, տեղակալը և դատախազը
![]() 352 Երեքշաբթի, 04 օգոստոսի, 2020 թ., 14:40 ԱՄՆ Քալիֆորնիայի նահանգապետ Գևին Նյուսոմը Twitter-ի իր էջում դատապարտել է Սան Ֆրանցիսկոյի հայկական Քրուզյան-Զեքարյան-Վասպուրական դպրոցի և հարակից հայկական համայնքային կենտրոնի նկատմամբ ադրբեջանցիների կողմից կատարված վանդալիզմի ակտը: «Դա ուղղակի նողկալի է: Ատելության նման դրսևորումները տեղ չունեն Քալիֆորնիայում»,- գրել է նահանգապետը: Միջադեպին անդրադարձել է նաև Քալիֆորնիայի փոխնահանգապետ Էլենի Կունալակիսը՝ Twitter միկրոբլոգի իր էջում։ «Մենք բոլորս պետք է կանգնենք հայկական համայնքի կողքին ու դատապարտենք այդ հարձակումները, ինչպես նաև պատասխանատվության ենթարկենք մեղավորներին»,- հավելել է փոխնահանգապետը: Սան Ֆրանցիսկոյի շրջանային դատախազ Չեսա Բուդենը Twitter-ում նույնպես իր վրդովմունքն է հայտնել տեղի ունեցածի կապակցությամբ։ «Մենք կանգնած ենք մեր հայ եղբայրների ու քույրերի կողքին»,- գրել է նա։