«Ավելի դաժան վերաբերմունք, քան ՀՀԿ-ի հանդեպ էր, աշխարհում չի եղել»․ Վահրամ Բաղդասարյան
![]() 491 Չորեքշաբթի, 16 սեպտեմբերի, 2020 թ., 23:55 Կգա՞ մի օր, որ ՀՀԿ-ն և ԲՀԿ-ն նույն հարթակում իշխանության հրաժարական կամ արտահերթ ընտրություններ կպահանջեն: Այս հարցին ի պատասխան ՀՀԿ Գործադիր մարմնի անդամ Վահրամ Բաղդասարյանը «Ֆակտոր»-ի եթերում ասել է. «Ընդդիմադիր դաշտն ընդհանուր հասկացություն է, յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ իր մոտեցումներն ունի, և եթե ընդդիմություն ես, բնականաբար, կարող են շատ հայացքներ համընկնել։ Նույն հայացքներն ունենալը չի նշանակում լինել իրար կողքի, լինել միասնական, ընդդիմության մեջ էլ կան միմյանց ընդդիմություններ...: Քաղաքական զարգացումները ցույց կտան, թե ինչ հարաբերություններ կունենանք մնացած ընդդիմադիր գործընկերների հետ: Որևէ մեկը չի կարող ժխտել, թե ինչ դաժան վերաբերմունք է եղել ՀՀԿ-ի նկատմամբ, աշխարհում երկրորդ դեպքը չի եղել, ինչպիսի վերաբերմունք եղավ ՀՀԿ-ի նկատմամբ, չեք կարող երկրորդը բերել՝ պառակտել, ազգը երկու մասի բաժանել, դագաղներ, աղբամանը նետել և այլն»: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |