Ավելի քան 1,8 մլն «մեռած հոգի» է հայտնաբերվել ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրություններում
ԱՄՆ-ում դատական դիտորդները ժողովրդագրական վիճակագրության ստուգման ժամանակ պարզել են, որ ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրություններին մասնակցել է ավելի քան 1,8 մլն «մեռած հոգի»:
Judicial Watch կազմակերպության տվյալների համաձայն՝ խախտումներ են հայտնաբերվել ամերիկյան 29 նահանգի 353 ընտրաշրջանում։
«Այս հետազոտության շնորհիվ մենք տեսնում ենք քվեաթերթիկների և հայտերի կույր բաշխման անխոհեմությունը։ Ընտրողների կեղտոտ ցուցակները կեղտոտ ընտրություններ են նշանակում»,-ընդգծել է դատական դիտորդների ասոցիացիայի ղեկավար Թոմ Ֆիթթոնը։