Թուրքիան սիրիացի վարձկաններին առաջարկում է բնակություն հաստատել Արցախի` Ադրբեջանի կողմից գրաված տարածքներում․ #SOHR
9352
Հինգշաբթի, 19 նոյեմբերի, 2020 թ., 13:50
Մարդու իրավունքների սիրիական կենտրոնը բացահայտել է, որ թուրքական հետախուզությունը, Թուրքիային հավատարիմ 2 ահաբեկչական խմբավորումների՝ «Սուլթան Մուրադի» և «Սուլեյման Շահի» առաջնորդներին, առաջարկել է բնակություն հաստատել Արցախի՝ Ադրբեջանի կողմից գրաված տարածքներում։ Փոխանցում է infoteka24-ը։
Աֆրինում ու Հյուսիսային Սիրիայի քաղաքներում հավաքագրված և Թուրքիայի կողմից Ադրբեջան ուղարկված սիրիացի գրոհայինների թիվը հասնում է 4000-ի։ Նրանք վերահսկվում են թուրքական բանակի և թուրքամետ աշխարհազորայինների կողմից։ Զինյալները հավաքվել և վերապատրաստվել են Թուրքիայի տարածքում գտնվող հատուկ ճամբարներում։