Ռոսկոմնադզորի տուգանքների պատճառով Ռուսաստանում փակվում է Google-ի դուստր ձեռնարկությունը
Ռուսաստանում Google-ի դուստր ձեռնարկությունը, OOO Google-ը սնանկության հայց է ներկայացրել: Այդ մասին հայտնում է РБК-ն՝ հղում կատարելով համապատասխան փաստաթղթին։
Ծանուցման մեջ նշվում է, որ այս տարվա մարտի 22-ից ընկերությունը կանխատեսում է սեփական սնանկացում և դրամական պարտավորությունների կատարման անհնարինություն։
Google-ի մամուլի ծառայությունը հաստատել է, որ ռուսական «դուստրը» ծրագրում է իրեն սնանկ հայտարարել։ Թե կոնկրետ երբ կավարտվի ընթացակարգը, չի նշվում։
Պատճառը այն է, որ անցյալ տարի Ռոսկոմնադզորը Google-ի նկատմամբ շրջանառության տուգանք է կիրառել, որը պարզվել է, որ ամենամեծն է ընկերության համար՝ ավելի քան 7,2 միլիարդ ռուբլի։ Անգամ այն ժամանակ փորձագետներն ասում էին, որ ընկերությունն ուներ իրադարձությունների զարգացման երկու տարբերակ՝ համապատասխանել Ռոսկոմնադզորի պահանջներին և հեռացնել այն տեղեկությունները, որոնք խախտում են ռուսական օրենքը, կամ հակառակ դեպքում հեռանալ ռուսական շուկայից:
«Լավատեսությամբ, հույսով և հավատով շարունակենք կերտել ու ամրապնդել մեր հայրենիքը». Գարեգին Բ
4917:00
Քրեական դատարանի դատավոր Արուսյակ Ալեքսանյանի լիազորությունները դադարեցվեցին
6016:42
«Փարվենք բարուն և մեր կռնակը դարձնենք դեպի չարը». Միքայել Սրբազանի քարոզը (տեսանյութ)
5716:36
18916:25
«Մեզ պետք է օրենսդիր բարձրագույն իշխանության աշխատանքի արդյունավետություն». Գարիկ Քեռյան
Ամերիկացի թոշակառուն գյուղ է կառուցել միայնակ կանանց համար
14415:00
«Մեծ հիմնահարցեր ունեցող Հայաստանը 9-րդ տարին ղեկավարում են հիմնավոր կրթություն չունեցող, անգամ կոլխոզ չղեկավարած անձինք». Ոսկան Սարգսյան