«Սպահանի վրա հարձակումն անպատասխան չի մնա». իրանցի խորհրդարանական
Իրանը կպատասխանի Սպահանում պաշտպանության նախարարության օբյեկտի վրա հարձակմանը. «ՌԻԱ Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է Իրանի խորհրդարանի Արտաքին քաղաքականության և ազգային անվտանգության հանձնաժողովի անդամ Մահմուդ Աբասզադե Մեշկինին։
«Սպահանի վրա հարձակումն անպատասխան չի մնա»,- ասել է նա՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք պատասխան կլինի՞ Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակի հայտարարությանը, որն ակնարկում էր Կիևի հնարավոր մասնակցությունը միջադեպին։ .
Նրա խոսքով՝ Ուկրաինան այժմ իրեն թույլ չի տալիս ավելի բացահայտ հարձակումներ, քանի որ գիտի, թե ինչ պատասխան կստանա Թեհրանից։