![]() 256 Ուրբաթ, 09 հունիսի, 2023 թ., 08:30 Հանրապետության տարածքում՝ Հունիսի 12-ի կեսօրից հետո, 9-ի երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում, 10-11-ը, 13-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 10-ին, 11-ի գիշերն առանձին հատվածներում՝ ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 3-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 9-ն աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով, 10-11-ն աստիճանաբար նույնքան կնվազի։ Երևան քաղաքում՝ Հունիսի 9-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հունիսի 10-11-ը, 13-ին սպասվում է, 9-ի և 12-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 13-16 մ/վ արագությամբ։ Երևան քաղաքի հունիսի 9-ի բազմամյա կլիմայական տվյալներ. · Օդի առավելագույն ջերմաստիճան՝ 35.8°C (1966 թ.) Եղանակային կանխատեսումներին առավել մանրամասն ծանոթանալու համար այցելեք այստեղ։ |