Երևանում ավտոբուսի անվահեծանը ընթացքում կոտրվել է. ուղևորներին տարհանել են
![]() 219 Չորեքշաբթի, 16 օգոստոսի, 2023 թ., 09:54 Օգոստոսի 15-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 18:30-ի սահմաններում Մաշտոցի պողոտայում թիվ 47 երթուղին սպասարկող Hyundai մակնիշի մարդատար ավտոբուսի առջևի աջ անվահեծանը պոկվել և վնասել է ճանապարհին կայանված Mercedes մակնիշի ավտոմեքենան։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, բարեբախտաբար, տուժածներ չկան և ավտոբուսում գտնվող մոտ 30 ուղևորների, քանի որ նրանց մոտ խուճապ ու վախ էր առաջացել, առաջինն օգնության են հասել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 3-րդ գումարտակի հրամանատար Գոռ Առաքելյանը, նույն գումարտակի հրամանատարի տեղակալ Ալբերտ Հովհաննիսյանը, նույն գումարտակի 2-րդ վաշտի հրամանատար Գեղամ Եփրեմյանն ու պարեկներ Արամ Վարդանյանն ու Վարազդատ Գևորգյանը։ Մանրամասն՝ սկզբնաղբյուր կայքում։ |