Երկուշաբթի, 20 ապրիլի, 2026 թ., 18:09
ԱՄՆ-ի պատվիրակությունը, որի կազմում է ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը, երկուշաբթի երեկոյան կժամանի Իսլամաբադ՝ Իրանի հետ բանակցություններ վարելու համար, հաստատել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ նշելով, որ երկու կողմերն էլ լուրջ են տրամադրված։
«Նրանք արդեն ճանապարհին են... Նրանք այնտեղ կլինեն այսօր երեկոյան (Իսլամաբադի ժամանակով - խմբ.)», - ասել է Թրամփը New York Post-ին։
Նա նաև նշել է, որ պատվիրակության կազմում են Վենսը, ինչպես նաև հատուկ դեսպանորդներ Սթիվ Վիթքոֆը և Ջարեդ Քուշները։
«Մենք պետք է բանակցենք... Այնպես որ, չեմ կարծում, որ որևէ մեկը հիմա խաղեր է խաղում», - հավելել է նախագահը։