Ընտրությանը մասնակցածների թիվը` ժամը 17-ի դրությամբ
![]() 232 Կիրակի, 17 սեպտեմբերի, 2023 թ., 18:36 Ժամը 17-ի դրությամբ Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցել է քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների 21, 36 տոկոսը կամ 824 հազար 250 ընտրողներից 176 հազար 27-ը, փոխանցում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը (ԿԸՀ)։ Աջափնյակ վարչական շրջան՝ 20,79 տոկոսը կամ քվեարկելու իրավունք ունեցող 83 հազար 14 քաղաքացիներից ընտրությանը մասնակցել է 17 հազար 261-ը։ Ավան վարչական շրջան՝ 24,01 տոկոսը կամ 39 հազար 30 քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների 9 հազար 373-ը։ Արաբկիր վարչական շրջան՝ 23,62 տոկոսը կամ քվեարկելու իրավունք ունեցող 94 հազար 537 քաղաքացիներից մասնակցել է 22 հազար 334-ը։ Դավթաշեն վարչական շրջան՝ 23,74 տոկոսը կամ քվեարկելու իրավունք ունեցող 33 հազար 484 ընտրողներից 7 հազար 949-ը։ Էրեբունի վարչական շրջան՝ 18, 17 տոկոսը կամ 89 հազար 206 ընտրողներից16 հազար 212-ը։ Կենտրոն վարչական շրջան՝ 23,19 տոկոսը կամ 94 հազար 922 ընտրողներից 22 հազար 15-ը։ Մալաթիա- Սեբաստի վարչական շրջան՝ 19, 22 տոկոսը կամ 106 հազար 317 ընտրողներից 20 հազար 434-ը։ Նոր Նորք վարչական շրջան՝ 22,20 տոկոսը կամ 97 հազար 497 ընտրողներից 21 հազար 648-ը։ Նորք Մարաշ վարչական շրջան՝ 24,16 տոկոսը կամ 10 հազար 667 ընտրողիցներից 2 հազար 577-ը։ Նուբարաշեն վարչական շրջան՝ 18, 52 տոկոսը կամ 8 հազար 65 ընտրողիցներից1494-ը։ Շենգավիթ վարչական շրջան՝ 19, 81 տոկոսը կամ 110 հազար 780 ընտրողներից 21 հազար 945-ը։ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջան՝ 22,54 տոկոսը կամ 56 հազար 731 ընտրողներից 12 հազար 785-ը։ 2018 թվականի քվեարկությանը ժամը 17-ին մասնակցել էր ընտրողների 30,72 տոկոսը։ |