ԿԸՀ նախագահն ամփոփեց ընտրությունների նախնական արդյունքները
![]() 246 Երկուշաբթի, 18 սեպտեմբերի, 2023 թ., 10:36 ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը քիչ առաջ հրապարակեց Երևանի ավագանու ընտրությունների քվեարկության նախնական արդյունքները՝ Երևանի բոլոր 475 տեղամասերից․ «Հանրային ձայն» կուսակցություն-9,68% «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն-32․57% «Արդար Հայաստան» կուսակցություն-1.12% «Հաղթանակ» կուսակցություն-1.71% «Ուժը հայրենյաց» կուսակցություն-0.74% «Հայաստանի եվրոպական կուսակցություն-1.11% «Ազգային առաջընթաց» կուսակցություն-18․89% «Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցություն-0.34% «Հանրապետություն» կուսակցություն-11.32% «Միացյալ Հայաստան» կուսակցություն-0.55% «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություն-1.8% «Ժողովրդավարական Համախմբում» կուսակցություն-1.01% «Ապրելու երկիր» կուսակցություն-3.64% «Մայր Հայաստան» դաշինք-15.43% ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը հիշեցրեց, որ կուսակցությունների դեպքում անցողիկ շեմը 4% է, դաշինքի դեպքում՝ 6%: |