«Կան հարցեր, որ արագ լուծումներ չունեն, սակայն արցախցին պետք է տեսնի, որ դրանք ծրագրվող և իրագործվող են». Տ. Աբրահամյան
Երկուշաբթի, 16 հոկտեմբերի, 2023 թ., 09:30
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Արցախցիների՝ իրենց հայրենիքի հայաստանյան հատվածում ապրելու ու մտքներում բոլորիս նպատակը պահելու համար, պետք է արագ ու ամբողջությամբ ապահովել բոլոր հնարավորություններով՝ կրթականից, սոցիալական ապահովումից մինչև բնակավորման:
Հասկանալի է, որ կան հարցեր, որ արագ լուծումներ չունեն, սակայն արցախցին պետք է տեսնի ու համոզված լինի, որ դրանք ծրագրվող և հեռանկարում իրագործվող են:
Սկզբնական փուլում պետք է սոցիալական հրատապ ծրագրեր իրականացնել՝ աստիճանաբար դրանք վերածելով զարգացման և հնարավորությունների ստեղծման»: