«Պատերազմը կարող է շատ հանկարծակի ավարտվել». Երմակ
Պատերազմը կարող է շատ հանկարծակի ավարտվել: Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Երմակը, գրում են ուկրաինական լրատվամիջոցները:
«Կարծում եմ՝ ոչ ոք չգիտի, թե երբ կավարտվի պատերազմը, բայց այն կարող է շատ հանկարծակի ավարտվել: Շատ գործոններ ազդում են դրա վրա: Կցանկանայի, որ ամեն դեպքում դա տեղի ունենար որքան հնարավոր է շուտ»,- ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել էր, որ պատերազմը կարող է ավարտվել 2023 թվականին: Նրա խոսքով՝ դրա վրա կազդեն ռազմաճակատում հաջողությունները և դաշնակիցների օգնությունը: