Թբիլիսին դիվանագիտորեն հասկացրել է Ադրբեջանին, որ պետք չէ միջամտել Հայաստանի հետ իր հարաբերություններին. #Инфотека24
Չորեքշաբթի, 15 նոյեմբերի, 2023 թ., 13:06
Թբիլիսին դիվանագիտորեն հասկացրել է Ադրբեջանին, որ պետք չէ միջամտել Հայաստանի հետ իր հարաբերություններին, հաղորդում է Инфотека24-ը: «Վրաստանը հնարավորություն է տալիս Ադրբեջանին և Հայաստանին օգտագործել իր տարանցիկ գործառույթը հավասար պայմաններում»,-հայտարարել է Վրաստանի ԱԳ նախարար Իլյա Դարչիաշվիլին՝ մեկնաբանելով Ադրբեջանի դժգոհությունը՝ կապված Ֆրանսիայից Հայաստան Փոթի նավահանգստով զենքի մատակարարման հետ:
Դարչիաշվիլին նշել է, որ ցանկացած երկիր իրավունք ունի ձեռք բերել կոնվենցիոն զենք և զինամթերք, որոնք թույլատրված են միջազգային համաձայնագրերով: