«91 հեռահար ԱԹՍ-ով Ուկրաինան փորձել է գրոհել Պուտինի նստավայրը». Լավրով
Ուկրաինան դեկտեմբերի 29-ի գիշերը անօդաչու թռչող սարքերով փորձել է հարձակվել Նովգորոդի մարզում գտնվող՝ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի նստավայրի վրա, լրագրողներին ասել է արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։
Նրա խոսքով՝ Կիևը օգտագործել է 91 հեռահար անօդաչու թռչող սարք։ «Բոլոր անօդաչու թռչող սարքերը ոչնչացվել են Ռուսաստանի զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության համակարգերի կողմից։ Զոհերի կամ անօդաչու թռչող սարքի բեկորների վնասման մասին հաղորդագրություններ չեն եղել», - ասել է Լավրովը։
Ուկրաինայի գործողություններն անպատասխան չեն մնա. որոշվել են պատասխան հարվածների թիրախները և դրանց իրականացման ժամկետները, հայտարարել է արտգործնախարարը։ Ռուսաստանի բանակցային դիրքորոշումը նախագահական նստավայրի վրա Ուկրաինայի կողմից հարձակումից հետո կվերանայվի, բայց Մոսկվան չի պլանավորում դուրս գալ խաղաղ բանակցություններից, նշել է նախարարը։