Օդեսայի մարզի նավահանգիստները հարձակման տակ են
Ռուսաստանը հարձակվել է Օդեսայի մարզի նավահանգստային ենթակառուցվածքների վրա, որի հետևանքով վնասվել են Յուժնի և Չորնոմորսկ նավահանգիստների կառույցները: Այս մասին հայտնել են ուկրաինական լրատվամիջոցները:
Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ մեկ մարդ վիրավորվել է: Փրկարարները աշխատում են դեպքի վայրում, մաքրման աշխատանքները շարունակվում են:
«Վնասվել են արդյունաբերական օբյեկտի նավթի պահեստային բաքերը: Վնասվել է նաև Պանամայի դրոշի ներքո նավահանգստում գտնվող քաղաքացիական հացահատիկային նավը»,- նշել է Կուլեբան:
Նրա խոսքով՝ չնայած հրետակոծությանը, նավահանգիստները շարունակում են գործել անվտանգության կանոնակարգերին համապատասխան:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 25-ի գիշերը ռուսական զորքերը կրկին հարձակվել են Օդեսայի մարզի նավահանգստային ենթակառուցվածքների, մասնավորապես՝ Չերնոմորսկի կառույցների և նավահանգստային տերմինալներից մեկի վրա: