Նոր տարվա գիշերը Բեռլինում մոտ 400 մարդ է ձերբակալվել
Նոր տարվա գիշերը Բեռլինում ոստիկանությունը ձերբակալել է մոտ 400 մարդու, իսկ ավելի քան 20 իրավապահ մարմինների աշխատակիցներ վիրավորվել են հրավառությունից, հաղորդում է Tagesspiegel-ը՝ հղում անելով ոստիկանությանը։
Անցյալ Նոր տարվա գիշերը Բեռլինում հրավառությունների հարձակումներից վիրավորվել է ավելի քան 40 ոստիկան։ Այս տարի Բեռլինի ոստիկանությունը հունվարի 1-ի գիշերը տեղակայել է 4300 ոստիկանի, այդ թվում՝ հրավառության հետ կապված միջադեպերը կանխելու համար։
«Նոր տարվա գիշերը իրավապահ մարմինների աշխատակիցների վրա բազմաթիվ հարձակումներ են եղել։ Բեռլինում ժամանակավորապես ձերբակալվել է մոտ 400 մարդ։ Վիրավորվել է առնվազն 24 ոստիկան», - նշվում է հրատարակության մեջ։
Թերթը նշել է, որ անհայտ անձինք ոստիկանների վրա հարձակվել են հրավառությամբ և ճայթռուկներով։ Դրան չնայած, ոստիկանությունը հայտարարել է, որ Բեռլինում Նոր տարվա գիշերը համեմատաբար հանգիստ է անցել։