«ԱՄՆ-ն Վենեսուելայում հարվածել է քաղաքացիական շենքերին». Կարակասի քաղաքապետ
ԱՄՆ-ն Վենեսուելայում քաղաքացիական շենքերին հարվածել է գիշերը, երբ բնակիչները քնած էին տոնակատարություններից հետո, ասել է Կարակասի վարչապետ Նահում Ֆերնանդեսը։
«Մեր ժողովուրդը մայրաքաղաքում քնած էր։ Մարդիկ նշում էին դեկտեմբերյան տոները, կիսվում վենեսուելական այայկայով, մեր երաժշտությամբ, մեր ավանդույթներով։ Եվ հենց այդ պահին նրանք սկսեցին ռումբեր նետել քաղաքացիական շենքերի վրա»,- ասել է Ֆերնանդեսը։
Կարակասի քաղաքապետը պնդել է, որ ԱՄՆ-ի հարվածները «շեղող ռազմավարության» մաս են կազմել և դրանք որակել է՝ որպես միջազգային իրավունքի կոպիտ խախտում։ «Մեր սահմանադրական հիմքերը, օրենքի գերակայությունը, ՄԱԿ-ի կանոնադրությունը և ՄԱԿ-ի անվտանգության չափանիշները խախտվել են»,- ընդգծել է Ֆերնանդեսը։