Չորեքշաբթի, 18 մարտի, 2026 թ., 00:43
Apple-ը ներկայացրել է AirPods Max-ի երկրորդ տարբերակը՝ թարմացված գործառույթներով և նույն դիզայնով: Սարքն ունի նոր H2 չիպ և իրական ժամանակում խոսքի թարգմանություն, հայտնում է The Verge-ը։
Ընկերությունը մոդելում ներդրել է ադապտիվ ռեժիմ և ձայնի մեկուսացում: Այս գործառույթները բարելավում են խոսքի հստակությունը զանգերի ժամանակ և նվազեցնում ֆոնային աղմուկի ազդեցությունը: Ականջակալները այժմ նաև ճանաչում են մոտակա զրույցները և ավտոմատ կերպով նվազեցնում ձայնի ուժգնությունը։
Շշուկի չեզոքացում և ձայն
Արտադրողը պնդում է, որ ակտիվ աղմուկի չեզոքացման համակարգն այժմ 1.5 անգամ ավելի արդյունավետ է, քան նախորդ տարբերակը: Թափանցիկության ռեժիմը վերաձևավորվել է՝ ավելի ճշգրիտ փոխանցելու համար շրջակա ձայները։
Երկրորդ սերնդի AirPods Max-ն աջակցում է անկորուստ ձայն 24-բիթ/48 կՀց հաճախականությամբ, երբ միացված է USB-C միացման միջոցով: Մարտկոցի աշխատանքային ժամանակը մնում է մինչև 20 ժամ։
Կառավարման տարրեր և լրացուցիչ գործառույթներ
Ականջակալներն այժմ ունեն iPhone-ի տեսախցիկը թվային անիվի միջոցով կառավարելու հնարավորություն: Համակարգը նաև կարգավորում է ձայնը օգտատիրոջ նախասիրություններին համապատասխան: Ավելացվել է գլխի շարժումների կառավարում Siri-ի հետ փոխազդելու համար. դուք կարող եք գլխով անել կամ գլուխը թափ տալ։
Մոդելը հասանելի կլինի մի քանի գույներով՝ կապույտ, սև, մանուշակագույն, բեժ և նարնջագույն: Նախնական պատվերները սկսվում են մարտի 25-ին, իսկ վաճառքը՝ հաջորդ ամսվա սկզբին: Գինը կկազմի 549 դոլար: