Իրանի հարվածներից Իսրայելում գործարան է վնասվել
Իսրայելական բանակը հայտնել է, որ հայտնաբերել է Իրանից նոր հրթիռային հարձակում և սկսել է դրանց կասեցումը։
«Իսրայելի պաշտպանության ուժերը (ԻՊՈւ) հայտնաբերել են Իրանից Իսրայելի տարածքի ուղղությամբ արձակված հրթիռներ։ Պաշտպանական համակարգերը աշխատում են սպառնալիքը կասեցնելու ուղղությամբ»,- ասվում է ԻՊՈւ մամուլի ծառայության հայտարարության մեջ։
Իսրայելական լրատվամիջոցները հայտնել են, որ հրթիռային նախազգուշացումներ են հնչել Երուսաղեմի տարածքում, Գուշ Դանում, Հաշֆելա և Լաչիշ շրջաններում, Հորդանանի հովտում և Գալիլեայի ծովի շրջանում։
Հարավային Իսրայելի վրա հրթիռային հարձակման ժամանակ Նաոտ Հովավ գործարանը վնասվել է ընկնող բեկորներից։ Գործարանում հրդեհ է բռնկվել։ Արտակարգ իրավիճակների ծառայություններն ստացել են մեկ վիրավորի մասին հաղորդագրություններ։ Իրանական հրթիռը նույնպես, ըստ տեղեկությունների, ընկել է Նեգևի հյուսիսային մասում։ Գրանցվել է ուղիղ հարված։ Զոհերի մասին դեռևս հաղորդագրություններ չկան։
Իրանական կառավարական լրատվամիջոցները պնդում են, որ հարվածի տակ են հայտնվել պողպատաձուլական գործարանը և ամոնիակի պահեստը։