Իրանը վերականգնել է Հորմուզի նեղուցի ռազմական վերահսկողությունը
Իրանը վերականգնել է Հորմուզի նեղուցի նկատմամբ ռազմական վերահսկողությունը, հայտարարել է Իրանի զինված ուժերի կենտրոնական շտաբի խոսնակ Հազրաթ Խաթամ ​​ալ-Անբիան։ Նրա խոսքերը հաղորդել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը։
Նրա խոսքով՝ սա պայմանավորված է նրանով, որ ամերիկացիները «շարունակում են զբաղվել ծովահենությամբ և ծովային կողոպուտով՝ այսպես կոչված շրջափակման պատրվակով»։
«Այս պատճառով Հորմուզի նեղուցի նկատմամբ վերահսկողությունը վերադարձել է նախկին վիճակին, և այս ռազմավարական նեղուցը գտնվում է զինված ուժերի խիստ կառավարման և վերահսկողության ներքո», - ասվում է հայտարարության մեջ։